oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Zdarzają się dni, kiedy mamy jechać do pracy, a samochód nie chce odpalić. Najczęściej takie przypadki trafiają się zimą oraz po długich przestojach auta. Zazwyczaj przyczyna leży w rozładowanym akumulatorze. Akumulator jest źródłem zasilania w samochodzie i to dzięki niemu silnik może odpalić. W takiej sytuacji możliwe, że będzie konieczne odłączenie akumulatora od instalacji elektrycznej i naładowanie go.

Niewykluczone jest także, że akumulator stracił żywotność i przyszła pora na wymianę na nowy. Wtedy warto pomyśleć o zastępczym źródle zasilania. Istotne jest to zwłaszcza przy pojazdach nowych, gdzie za sterowanie pojazdem w dużej mierze odpowiada elektronika samochodowa. Wymontowanie akumulatora może spowodować, że pojawią się zakłócenia w elektronice. Wkładając do samochodu akumulator zastępczy, należy dokładnie sprawdzić, czy charakteryzuje się on takimi samymi parametrami, jak ten poprzedni.

Czasem kierowcy znajdując się w sytuacji, kiedy samochód nie chce odpalić, korzystają z pomocy innych kierowców. Źródłem zasilania jest wtedy akumulator umieszczony w innym pojeździe i przy pomocy odpowiednich przewodów przekazuje on prąd do akumulatora zamontowanego w naszym samochodzie. Istotne jest, aby umieszczając przewody pamiętać o odpowiedniej kolejności. W pierwszej kolejności należy umieść przewód z symbolem plusa w akumulatorze innego pojazdu, a następnie drugą część przewodu przypiąć do naszego. W takiej samej kolejności należy podłączać przewody ze znakiem minusa.

Trzeba jednak wiedzieć, że jest to rozwiązanie na krótką trasę i należy naładować akumulator.

atlas maszyny naprawa Zadbane Auto Rzeszów: Car Detailing & Spa www.paperia.com.pl