oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Parametry każdego samochodu zależne są od wielu różnych czynników. Wpływ na nie ma między innymi to, jaka skrzynia biegów się w nich znajduje. Jeśli wzięlibyśmy pod lupę dwa prawie identyczne modele aut, które różnią się wyłącznie skrzyniami biegów, to pojazd wyposażony w „automat” miałby słabsze przyspieszenie i osiągałby nieco mniejszą prędkość maksymalną.

Ponadto, auto to zużywałoby średnio trochę więcej paliwa. Czy oznacza to, że automatyczna skrzynia biegów jest gorszym wariantem? Niekoniecznie. Wszystko zależy tutaj od naszych preferencji.

Jeśli duże znaczenie mają dla nas wspominane wyżej parametry, to raczej nie powinniśmy decydować się na automatyczną skrzynię biegów. Oczywiście, ma ona jednak nie tylko wady, ale również zalety, a właściwie jedną konkretną zaletę. Samochody z „automatem” prowadzi się dużo wygodniej.

Nie trzeba przecież szarpać się z wajchą zmiany biegów, co na przykład w terenie zabudowanym może być dość uciążliwe. Mówi się nawet, że auta z automatycznymi skrzyniami biegów są przeznaczone dla ludzi wygodnych.

www.zhr-kiekrz.pl www.stefanhula.com Skoda Auto Lab