oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Wolontariat w schronisku dla zwierząt

Na świecie jest ogromna ilość porzuconych psów i kotów. Właściciele często wyjeżdżając na wakacje, pozbywają się czworonoga, porzucając go w lesie. Bezpańskie zwierzęta, jeśli mają szczęście, mogą zostać znalezione przez kogoś z dobrym sercem, lub trafić do schroniska.

W takiej placówce na pewno nie zaznają tyle miłości i poświęconego im czasu, jaki mogłaby zapewnić rodzina i własny dom, ale mogą spotkać wolontariuszy z otwartymsercem. Ochotnicy pracujący w schroniskach dla zwierząt to prawdziwi miłośnicy czworonogów. Przychodzą tam, aby opiekować się bezpańskimi stworzeniami, zapewnić im bezpieczeństwo i oddać im kawałek swojego serca.

Do obowiązków wolontariusza należy zapewnianie zwierzętom żywności, pielęgnacja, wyprowadzanie na spacery, czesanie i pomoc podczas zabiegów medycznych. Codzienny kontakt ze zwierzętami sprawia, że nie są już one całkowicie samotne i mają przyjaciela, który o nie dba. Taka forma wolontariatu to wyzwanie, nie tylko dla studentów weterynarii, ale dla wszystkich miłośników czterech łap.