oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Trzeba wiedzieć, że w akumulatorze znajduje się elektrolit w postaci płynnego roztworu kwasu siarkowego. Jego parametry mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie akumulatora. Jeżeli gęstość będzie zbyt niska, bateria będzie wymagała naładowania.

Wtedy też warto mieć pod ręką wodę, którą będzie trzeba uzupełnić roztwór. Podczas ładowania akumulatora wytwarzają się reakcje chemiczne, które powodują, że woda wyparowuje. Aby bateria mogła działać, należy wtedy dolać wody.

Trzeba jednak pamiętać, że nie można do tego użyć wody z kranu. Powinna to być woda destylowana, którą można zakupić za kilka złotych na każdej stacji benzynowej lub w supermarkecie. Co ma to na celu? Dolanie wody do elektrolitu jest konieczne po to, aby płytki w akumulatorze nie uległy zsiarczeniu i akumulator mógł służyć przez długi okres czasu.

http://zbiorstal.pl/produkty/zbiorniki-wody

Pewnie zastanawiasz się, jak dużo wody dolać. Ważne jest, aby płytki były całkowicie zanurzone w wodzie, nawet podczas przechylania. W niektórych akumulatorach można dostrzec wskaźnik określany literką L.

Oznacza to, że do tego miejsca należy dolać wodę. Oczywiście, trzeba pamiętać, że uzupełnić wodę można tylko w akumulatorze kwasowo-ołowiowym. W przypadku baterii bezobsługowych jest to niemożliwe, ponieważ nie da się odkręcić korków.

Jednakże nie należy się tym zbytnio martwić, ponieważ w tego typu akumulatorach woda nie paruje ze względu na odpowiednią konstrukcję. Dolanie wody do akumulatora może zregenerować baterię i spowodować, że będzie on lepiej działał.

Zadbane Auto: renowacja lakieru Rzeszów sprzątanie samochodów www.wydminy.info.pl