oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Waldemar Milewicz – korespondent wojenny, który zginął w trakcie pracy

Przypadek Waldemara Milewicza najlepiej obrazuje, jak niebezpiecznym zawodem jest praca reportera wojennego. Przez niemal całą swoją karierę zawodową Waldemar Milewicz był związany z Telewizją Polską. Od 1995 r. pracował jako reporter wojenny. W swoich reportażach relacjonował m.in.

przebieg konfliktów zbrojnych w takich krajach jako Bośnia, Czeczenia, Kosowo, Abchazja, Rwanda, Kambodża, Somalia, Etiopia i Irak. Za swoje materiał Waldemar Milewicz otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. w 2001 r. otrzymał tytuł „Dziennikarza Roku”, dwukrotnie też nagrodzono go nagrodą Grand Press (w 2000 r. i 2003 r.

). Z okazji 50-lecia Telewizji Polskiej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W maju 2004 r. dziennikarz zginął w zamachu w Iraku. Samochód, którym podróżowała ekipa TVP, został ostrzelany z ciężkiej broni maszynowej. Milewicz zginął, a razem z nim także algierski montażysta z polskim obywatelstwem Mounir Bouamrane, a operator kamery Jerzy Ernst został ranny.

Śmierć Milewicza była szokiem dla całej opinii publicznej w Polsce, uświadamiając wszystkim, jak trudnym i niebezpiecznym zawodem jest praca korespondenta wojennego.

www.barramundi.pl