oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Wady stosowania palet drewnianych

Chociaż wiele argumentów przemawia na korzystać stosowania palet drewnianych, a nie tych wykonanych z tworzyw sztucznych, to jest jednak kilka negatywnych aspektów, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zastanawiając się nad zakupem palet drewnianych.

Przede wszystkim palety drewniane są cięższe, a co za tym idzie w transporcie lotniczym znacznie wzrasta waga przemieszczanego ładunku.

Palety drewniane są też bardzo trudne w czyszczeniu, a w przypadku zawilgocenia niejednokrotnie zwiększają ryzyko rozwojów grzybów i bakterii.

Drzazgi, wystające gwoździe czy wypaczenia materiału drewnianego stanowią także ryzyko dla pracowników obsługi jak i dla samego bezpieczeństwa składowanych produktów.

Palety drewniane wiążą się też z częstymi kosztami napraw: ponieważ drewno jest materiałem organicznym, to łatwo ulega zniszczeniu i wypaczeniu, zmusza to do częstej wymiany palet oraz ich napraw.

Palety drewniane wymagają też obróbki termicznej, by można je było stosować w transporcie poza Unię Europejską oraz wszędzie tam gdzie reguły transportu wymagają podwyższonego standardu fitosanitarnego.

płaskowniki nierdzewne ciągnione