oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Układ rozruchowy

W każdym samochodzie trzeba bardzo zadbać o układ rozruchowy. Jeśli wszystko jest w porządku to samochód odpali nam nawet w bardzo duże mrozy. Można wymienić dwa elementy, które są najważniejsze jest chodzi o rozruch samochodu. Pierwszy to akumulator.

Jeśli on jest bardzo sprawny i dobrany odpowiednio do wielkości silnika to na pewno będziemy mieli o wiele łatwiejszy rozruch nawet w okresie zimowym. Kolejny element to rozrusznik. Bardzo często tutaj dochodzi do różnego rodzaju awarii, dlategotrzeba, co jakiś czas wyjmować urządzenie i zanieść specjaliście, który się nim zajmie. Może wysiać automat albo mogą wytrzeć się szczotki.

Wtedy rozrusznik nie chce działać, a często nawet blokuje się, co oczywiście źle działa na nasz akumulator. Wtedy wyładuje się on bardzo szybko. Jeśli widzimy, że coś złego się dzieje z układem rozruchowym to od razu korzystajmy z pomocy fachowca. Co jeszcze jest ważne w układzie rozruchowym? W silnikach benzynowych sprawne muszą być świecie zapłonowe.

Co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów powinno się je wymieniać? W przypadku silników diesla sytuacja jest inna. Tutaj są świecie żarowe, które wpływają bezpośrednio na rozruch. Jeśli jedna z świec nie działa to samochód wtedy, kiedy jest ciepło może odpalić, ale jak zrobi się zimno nie ma żadnych szans. Trzeba sprawdzać przez zimą czy wszystkie świece działają.

Niektóre silniki diesla są tak skontrowane, że nawet w upały muszą korzystać ze świec i bez nich nie odpalą silnika. Akumulator nam się wtedy szybko wyładuje i kłopoty gotowe. Częstym powodem awarii silnika jest zbierający się w nim nagar, aby tego uniknąć należy poddać go zabiegowi czyszczącemu np. wodorowanie silnika zielona góra. 

Zadbane Auto: zabezpieczenie lakieru rzeszów dynagel https://dpf-online.pl/czyszczenie-i-regeneracja-dpf-kalisz/