oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Szukasz pracy – zadbaj o swój wizerunek w sieci

Jeśli szukamy pracy, musimy zadbać nie tylko o dobre CV, ale też o to, na jakie informacje o nas może natrafić przyszły pracodawca. W dobie portali społecznościowych pracodawcy przy rekrutacji mają nowe możliwości bliższego poznania swoich przyszłych pracowników i skrzętnie z tego korzystają.

Przyjrzenie się postom, które publikujemy np. na Facebooku pozwala zweryfikować nasze cechy charakteru, np.

to, czy jesteśmy wylewni, dowcipni, czy może złośliwi i skłonni do krytykowania w Internecie naszego poprzedniego pracodawcy. Pilnujmy też tego, jakie dowcipy, filmy i zdjęcia publikujemy na naszych profilach – pamiętajmy, że niektóre z nich mogą obrażać pewne grupy osób, do których może zaliczać się nasz przyszły szef.

To częsty błąd popełniany zwłaszcza przez młodych ludzi, którzy zapominają, że publikowane przez nich treści trafiają nie tylko do grona najbliższych znajomych. Jeśli jesteśmy osobami bezrobotnymi i staramy się o pracę, powinniśmy zadbać o to, jakie informacje można znaleźć w Internecie, wpisując w wyszukiwarce nasze imię i nazwisko.

Warto udzielać się w dyskusjach na różnych forach i w branżowych portalach społecznościowych, pokazując, że jesteśmy żywo zainteresowani dziedziną naszej pracy, mamy sporą wiedzę, a poprzez dyskusje staramy się ją cały czas poszerzać.

https://sswf.pl/