oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Urządzenia oraz procesy suszenia palet pozwalają na redukcję wilgotności drewnianych elementów. Po takim zabiegu zawilgocenie palety spada do poziomu nie więcej niż 20%. W trakcie procesu osuszania palety, w rdzeniu suszonych komorowo elementów, uzyskiwana jest temperatura co najmniej 56 stopni Celsjusza na minimum pół godziny.

Taki proces jest równoznaczny z fitosanitarnym zabiegiem termicznym. Na rynku dostępnych jest wiele ofert przeróżnych firm, które proponują różne metody suszenia palet. Jedną z takich metod jest np.

suszenie gazem. Jest to jedno z szybszych rozwiązań, jednak trzeba uważać, by podczas takiego procesu nie przesuszyć drewna powierzchniowo, gdyż może to doprowadzić do tzw. efektu pleśni wtórnej.

Wówczas drewno będzie obsychało na zewnątrz, w środku natomiast zostanie zasklepiona woda, która po pewnym czasie doprowadzi do jego gnicia. Niebezpieczne dla palet jest też ich osuszanie przy bardzo wysokiej temperaturze. Temperatura w okolicach 100 stopni Celsjusza może doprowadzić do przegrzania się drewna i w efekcie do jego kruszenia się.

https://mt-osuszanie.pl/osuszacze https://styrocraft.pl/skosy-i-kliny-styropianowe/