oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Suszenie drewnianych palet

Urządzenia oraz procesy suszenia palet pozwalają na redukcję wilgotności drewnianych elementów. Po takim zabiegu zawilgocenie palety spada do poziomu nie więcej niż 20%. W trakcie procesu osuszania palety, w rdzeniu suszonych komorowo elementów, uzyskiwana jest temperatura co najmniej 56 stopni Celsjusza na minimum pół godziny.

Taki proces jest równoznaczny z fitosanitarnym zabiegiem termicznym. Na rynku dostępnych jest wiele ofert przeróżnych firm, które proponują różne metody suszenia palet. Jedną z takich metod jest np.

suszenie gazem. Jest to jedno z szybszych rozwiązań, jednak trzeba uważać, by podczas takiego procesu nie przesuszyć drewna powierzchniowo, gdyż może to doprowadzić do tzw. efektu pleśni wtórnej.

Wówczas drewno będzie obsychało na zewnątrz, w środku natomiast zostanie zasklepiona woda, która po pewnym czasie doprowadzi do jego gnicia. Niebezpieczne dla palet jest też ich osuszanie przy bardzo wysokiej temperaturze. Temperatura w okolicach 100 stopni Celsjusza może doprowadzić do przegrzania się drewna i w efekcie do jego kruszenia się.

https://mt-osuszanie.pl/osuszacze węże gazowe elastyczne