oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Rozmowa kwalifikacyjna na odległość? To jest możliwe!

Postęp technologiczny sprawia, że rekrutacja pracowników może być prowadzona dużo sprawniej. Coraz częściej stosowaną praktyką jest rozmowa kwalifikacyjna przez wideoczat, na przykład przy pomocy programu Skype. Pracodawca nie musi wychodzić z biura, a kandydat nie musi jechać na drugi koniec miasta lub kraju na kilkudziesięciominutowe spotkanie. Jeżeli zostałeś zaproszony na tego typu rozmowę lub sam jesteś rekruterem i preferujesz taką formę rekrutacji, dopilnuj kwestii technicznych.

Sprawdź, czy sprzęt jest sprawny, podłącz ładowarkę oraz sprawdź połączenie z Internetem. Dobrze także, aby pomieszczenie było odpowiednio oświetlone. Jeżeli wystąpią problemy z obrazem lub dźwiękiem, warto poinformować o tym drugą stronę, aby uniknąć nieporozumienia. Ponadto warto zadbać o odpowiednie ubranie, zwłaszcza w przypadku kandydata.

To, że nie musisz wychodzić z domu, nie oznacza, że nikt Cię nie widzi. Warto zatem ubrać się elegancko, na przykład w białą koszulę, rekruter z pewnością to dostrzeże. Trzeba pamiętać, że rozmowa wideo jest formą kontaktu pośredniego, dlatego istotne jest aktywne słuchanie. Należy pokazywać rozmówcy, że się go słucha.

Można przytakiwać, kiwać głową lub się uśmiechać.

www.aviationcorner.pl