oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
O czym powiedzieć rekruterowi?

Proces rekrutacji to dla pracodawcy nierzadko proces dosyć czasochłonny i wymagający sporego zaangażowania specjalistów do spraw rekrutacji. Z tego powodu ważne jest, aby współpraca kandydatów z rekruterem przebiegała dosyć sprawnie.

Nierzadko się zdarza, że kandydaci nie informują osób rekrutujących o pewnych kwestiach, które wydłużają proces rekrutacji. Jeżeli aplikujesz na stanowisko pracy, sprawdź o czym powinieneś powiedzieć rekruterowi.

Przede wszystkim szanuj czas osób rekrutujących i jeżeli zamierzasz się spóźnić na spotkanie lub w ogóle nie przyjść, poinformuj go o tym. Wystarczy jeden telefon z przeprosinami, a dzięki temu rekrutujący nie będzie na Ciebie czekał w nieskończoność i wyznaczy inny termin rozmowy kwalifikacyjnej.

Nie będziesz utożsamiany z osobą, która nie szanuje czasu innych osób i której nie zależy na pracy. Ponadto, jeżeli uczestniczysz w procesie rekrutacyjnym innej firmy, również powiedz o tym rekruterowi.

Nie zdyskwalifikuje Cię to ani nie sprawi, że będziesz gorzej postrzegany, a będzie informacją dla pracodawcy, że możesz potrzebować nawet kilku dni na podjęcie decyzji o zatrudnieniu lub w pewnym momencie całkowicie zrezygnujesz z ubiegania się o dane stanowisko. Jeżeli na pewnym etapie rekrutacji nie będziesz już zainteresowany ofertą pracy, daj o tym znać rekruterowi.

Dzięki temu zaoszczędzisz jego czas i pozwolisz uniknąć sytuacji, w której rekrutację pomyślnie przejdzie osoba odrzucająca propozycję pracy.