oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Nieuczciwa konkurencja

Handel rozwija się w zastraszającym tempie na każdej płaszczyźnie ten bezpośredniej w sklepach stacjonarnych, ale również tej wirtualnej w postaci sklepów online. Sprzedawcy robią wszystko by przyciągnąć do siebie jak najwięcej odbiorców a przede wszystkim by stali się oni stałymi i lojalnymi klientami.

Pośród tych licznych firm ich ofert, promocji, wyprzedaży należy ten zachować zdrowy rozsądek z perspektywy klienta. Konkurencja na rynku produktów i usług jest olbrzymia w związku, z czym to przedsiębiorcy starają zdobyć się klienta a nie ten sprzedawcę jak było kiedyś.

Jeśli konsument jest niezadowolony, udaje się do kolejnego, który obsłuży go w taki sposób, że ten będzie usatysfakcjonowany. Tu zdecydowaną „przewagę” mają klienci to do nich należy decyzja gdzie wydadzą swoje pieniądze.

Dzięki urzędom państwowym i ustawom sprzedawcy i producenci zobowiązani są do profesjonalnego zachowania i do tego by nie uciekać się do działań nieuczciwej konkurencji każdy z nich objęty jest tym samym prawem. Problem nieuczciwej konkurencji nie dotyka tylko i wyłącznie firm, ale również bezpośrednio klienta, ponieważ „blokowanie” jednego przedsiębiorcy przez drugiego może doprowadzić do ograniczonego pola manewru konsumentów.