oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Medycyna konwencjonalna czy alternatywna?

W XXI wieku zdecydowanie przeważają ci, którzy bez wahania wybraliby medycynę tradycyjną. Jednak także i zwolenników metod naturalnych nie brakuje. Co kieruje pacjentami, którzy decydują się na jedne z wcześniej wymienionych wariantów? Jakie są podstawowe różnice i podobieństwa pomiędzy medycyną naturalną a tą tradycyjną? Ludzie dużo bardziej ufają medycynie konwencjonalnej, gdyż ma ona naukowo ugruntowaną pozycję. Dzięki temu mniej się jej obawiają i pokładają w niej spore nadzieje. Jednak także i ten sposób leczenia posiada sporo wad, które należałoby wymienić.

Przede wszystkim dotyczy to leków, które nierzadko wywołują u pacjentów wiele skutków ubocznych, a w przypadku, gdy zostaną użyte niewłaściwie efekt ich działania może być zupełnie odwrotny od zamierzonego. Są też drogie i nie każdego stać na leczenie nimi. Medycyna naturalna opiera się natomiast na długoletniej tradycji. Jest szeroko dostępna, zazwyczaj dużo tańsza i nie szkodzi organizmowi. Można ją jednak stosować tylko przy nielicznych, niegroźnych chorobach, zazwyczaj wykorzystuje się ja w celach zapobiegania chorobom, a nie w ich uleczaniu.

Wybór rodzaju medycyny zależy zatem od danego schorzenia, stadium jego zaawansowania oraz od nastawienia samego pacjenta.