oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Media prywatne a media publiczne

Na co dzień mamy do czynienia z mediami i tak naprawdę mało kto i mało kiedyś zastanawia się nad tym, jak media takie funkcjonują i z czego się utrzymują. Warto zatem w tym miejscu wspomnieć o kilku podstawowych kwestiach i o głównym podziale mediów, z którymi mamy styczność każdego dnia. Podział jaki funkcjonuje w każdym systemie medialnym to podział na media publiczne i prywatne.

Chociaż mając z nimi styczność zazwyczaj nie potrafimy ocenić, które z nich to które, to jednak różnica pomiędzy nimi jest znaczna. Media prywatne i publiczne różnią się przede wszystkim rodzajem utrzymywania. Wynika z tego zatem zawartość tych mediów.

Media prywatne, które utrzymują się współcześnie głównie z reklam są pełne treści właśnie o charakterze reklamowym. Media publiczne natomiast są utrzymywane m. in.

z abonamenty, przez co mają w sobie mniej reklam. Także przekazywane treści są różne – media prywatne chcą dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, dlatego często obniżają jakość przekazu. Odwrotnie jest w przypadku mediów publicznych, które mają za zadanie przekazywanie treści jak najwyższej jakości.

http://www.serwis.laptopypoznan.pl/nap_lap.html