oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Zajmijmy się teraz rynkiem konsol, o którym już wspomnieliśmy. Warto na początek odnotować, że mają one bardzo duży wpływ na to, jak kształtują się trendy w informatyce. Łatwo dostrzec rywalizację pomiędzy twórcami komputerów oraz konsol.

Stawką jest zadowolenie graczy i to, która kategoria urządzeń zapewni im więcej fantastycznych doznań. Aktualnie wielu ekspertów ocenia, że konsole są w stanie lepiej zaspokoić potrzeby graczy. Ma tak być przede wszystkim dlatego, że cały techniczny potencjał konsoli jest ukierunkowany na obsługę gier.

Gra nie musi dzielić mocy podzespołów z innymi programami, z procesami systemowymi. Poza tym nowoczesne modele konsol umożliwiają swobodne korzystanie z internetu – nie tylko grę w sieci z partnerami oddalonymi często o tysiące kilometrów, ale również przeglądanie stron i korzystanie z licznych aplikacji. Obecnie na rynku liczą się przede wszystkim konsole firm Sony, Microsoft i Nintendo, choć prym wiodą dwie pierwsze.

Komputery nie powiedziały jednak ostatniego słowa i niektóre cenione tytuły mają swoją premierę najpierw w wersji pecetowej.