oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu ma kondycja akumulatora. Istotne jest, aby odpowiednio o niego dbać, co pozwoli maksymalnie wydłużyć jego żywotność. Przedstawiamy kilka informacji na temat konserwacji akumulatora.

Przede wszystkim warto co jakiś czas otwierać maskę pojazdu i kontrolować, w jakim stanie znajduje się akumulator. Należy obserwować, czy nie zbierają się na nim zanieczyszczenia. Jeśli są, należy je usuwać, ponieważ może to mieć wpływ na zasilanie pojazdu.

Należy skontrolować czy z akumulatora nic nie wycieka. Jeżeli elektrolit wypływa, będzie to oznaczało, że czeka nas zakup nowego akumulatora. Poza tym, ze względu na to, że woda wyparowuje z elektrolitu, należy co jakiś czas uzupełniać jej braki wodą destylowaną.

Ponadto należy sprawdzać dokładnie połączenia oraz stan kabli, ponieważ utrzymane w złym stanie, nie będą przewodzić prądu w należyty sposób. Warto także dokręcić śruby i wszelkie połączenia posmarować wazeliną techniczną. Gdy już obejrzymy akumulator z każdej strony i usuniemy nieczystości możemy przystąpić do sprawdzenia poziomu i gęstości elektrolitu, co wykonuje się przy pomocy urządzenia nazywanego areometrem.

Pozwoli to skontrolować stan naładowania akumulatora. Poza tym warto także podłączać do obwodu elektrycznego woltomierz, który pokaże, czy napięcie baterii jest właściwe. Regularna i właściwa konserwacja akumulatora pozwoli na uniknięcie rozładowania w najmniej oczekiwanej sytuacji i przedłuży żywotność baterii samochodowej.

lakier antykorozyjny do samochodu www.lococatering.pl www.mniejznane.pl