oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Jak szukać pracy?

Wysyłanie CV na znajdowane ogłoszenia może nie wystarczyć, jeśli zależy nam na szybkim znalezieniu dobrej pracy. Młodzi ludzie często myślą, że szukanie pracy to po prostu przeglądanie ogłoszeń i wysyłanie kopii swojego CV na te, które wydają nam się najciekawsze. Kto ograniczy się tylko do tego, szybko zauważy, że nawet wysłanie 50 czy 100 aplikacji często nie przynosi żadnego efektu. Pamiętajmy, że bezrobocie to cały czas w Polsce spory problem i o każde stanowisko ubiega się wielu kandydatów. Czasem warto zaryzykować i zadzwonić lub wybrać się osobiście do firmy, do której wysłaliśmy aplikację i zapytać, czy dotarła, dodać o sobie dwa słowa.

Takie telefony mogą zostać źle odebrane przez jednego czy drugiego pracodawcę, ale tak naprawdę nie mamy nic do stracenia. Dwie osoby nas zignorują, ale może trzecia zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną. Szukać pracy oczywiście trzeba, ale warto także zadbać o to, aby praca znalazła nas. Firmy od młodych ludzi oczekują nowoczesności, bycia „na czasie”, dlatego każdy szukający pracy powinien zadbać o to, aby mieć swój profil w takich serwisach jak goldenline.pl, linkedin.

com itp. Warto też udzielać się w dyskusjach na forach branżowych czy w grupach na Facebooku – to miejsca, gdzie możemy łatwo zwrócić na siebie uwagę przyszłych pracodawców. Dla odważnych i bardzo zdeterminowanych pozostają także dość niecodzienne formy szukania pracy jak np. wykupienie billboardu prezentującego własną osobę czy wystawienie siebie jako pracownika na aukcji internetowej. Takie przedsięwzięcia mogą sprawić, że nagłośnią je media zajmujące się problemem bezrobocia, a przez do usłyszy o nas więcej potencjalnych pracodawców.

konsultacja cv www.whiskey-river.pl