oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Akumulator jest źródłem prądu w pojeździe. W czasie podłączania lub odłączania akumulatora należy zachować wszelkie środki ostrożności i zastosować się do danych instrukcji. Przy takich działaniach bardzo ważna jest kolejność wykonywanych kroków.

Właściwe postępowanie pozwoli zachować bezpieczeństwo i uniknąć zwarć, a nawet eksplozji. Jeśli chcemy odłączyć akumulator, musimy wziąć pod uwagę najpierw biegun ujemny i to z niego odpiąć klemę. Taki krok pozwala na bezpieczne działanie.

Odcinamy w ten sposób połączenie między jednym i drugim biegunem, aby nie zostać porażonym przez prąd. Odłączenie najpierw klemy z bieguna dodatniego, niesie ze sobą pewne ryzyko. Tylko zachowanie odpowiedniej kolejności da nam poczucie bezpieczeństwa.

Natomiast przy podłączaniu akumulatora do samochodowej instalacji, należy najpierw podłączyć plusowy przewód, a dopiero po tym przewód minusowy. Taka kolejność pozwala na uniknięcie zwarcia. Akumulator ma być zamocowany w trwały sposób.

Oznacza to, że nie może on przesuwać się podczas jazdy samochodem. Jeśli już zamontujemy akumulator w naszym aucie, warto posmarować czystą wazeliną lub specjalnym smarem końcówki połączonych klem z biegunami. Jeśli akumulator jest długo używany, dobrze jest go w pewnym momencie wymienić na nowe urządzenie.

Taka zapobiegawcza wymiana uchroni nas przed różnego typu niebezpiecznymi usterkami w instalacji samochodowej. Jeżeli akumulator jest użytkowany w normalny sposób, nie musimy go doładowywać.

https://sklep.regmot.com.pl/produkty/karoseria/spinki-samochodowe,2,14769 https://motofree.pl/pol_m_KASKI_Kaski-otwarte-619.html folia na tablice rejestracyjne