oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Jak długo może wytrzymać akumulator

Zastanawiasz się jak długo wytrzyma akumulator w Twoim aucie? A może już powinieneś go wymienić? Różni producenci aut umieszczają w samochodach akumulatory o innej żywotności. Każdy model jest inny, wymaga trochę innej konserwacji i różny jest także czas eksploatacji sprzętu.

Średnio można powiedzieć, że akumulator powinien wytrzymać pięć lat. Oczywiście zdarza się, że ten element wyposażenia auta jest sprawny nawet powyżej dziesięciu lat, ale nie brakuje też przypadków, gdy akumulator nadaje się do wymiany po trzech, czterech latach.

Jednym z czynników warunkujących długą żywotność akumulatora jest dbanie o jego naładowanie. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy mróz może doprowadzić do zamarznięcia elektrolitu i trwałe uszkodzenie akumulatora. Takiego problemu nie ma korzystając w warszawa okecie wypozyczalnia samochodow.

Najbardziej narażony na zamarznięcie jest właśnie wyładowany akumulator, w którym gęstość elektrolitu jest niewielka. Dobrze jest więc regularnie kontrolować poziom naładowania i w razie potrzeby sięgnąć po prostownik.

Oczywiście akumulator w większości przypadków wystarczająco ładuje się podczas jazdy. Może się jednak zdarzyć, że alternator nie zadziała prawidłowo lub też po prostu używasz auta w sposób, który nie sprzyja pełnemu naładowaniu akumulatora.

Dotyczy to m.in.

jazdy tylko na krótkich odcinkach – wówczas efektywne naładowanie nie jest możliwe. Nie zapomnij również o czynnościach konserwacyjnych, takich jak oczyszczenie styków i przyłączy oraz użycie wazeliny technicznej dla lepszej ochrony przed wilgocią i poprawy przewodności. Aby poradzić sobie z nadmierną ilością wilgoci polecamy osuszacze wynajem warszawa.

https://www.filtry-dpf-fap.pl/ Zadbane auto Warszawa www.srzednicki.pl