oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Gdzie szukać ogłoszeń o pracę?

Niby wydaje się to proste, bo gazet i serwisów z ogłoszeniami jest całe mnóstwo, ale to nie jedyne miejsca, gdzie znajdziemy informacje o ofertach pracy. W dobie Internetu szukanie pracy wydaje się młodym ludziom niewielkim problemem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło ogłoszenia o pracę, a natychmiast ukaże nam się niezliczona liczba stron z ofertami zatrudnienia. Po przefiltrowaniu każdego z serwisów, gdzie określimy nasze miejsce zamieszkania i branżę, która nas interesuje, szybko okaże się, że ogłoszeń wcale nie jest tak dużo, a w prawie wszystkich portalach widnieją te same ogłoszenia.

Szukając ucieczki z bezrobocia, warto poszukać ogłoszeń inaczej. Wiele firm informacje o rekrutacji zamieszcza wyłącznie na swoich stronach internetowych. Nawet jeśli aktualnie nikogo nie szukają, często zostawiają zakładkę „kariera”, gdzie zachęcają do wysłania swojego CV. Jeśli tylko pojawi się wakat, z pewnością w pierwszej kolejności zainteresują ich aplikacje przesłane właśnie tą drogą.

Nowym trendem zwłaszcza wśród młodych ludzi jest także szukanie pracy poprzez serwisy społecznościowe – warto założyć swój profil na goldenline.pl, linkendin.com itp. lub zapisać się do grup na Facebooku zrzeszających konkretne grupy zawodowe.

Często właśnie w nich pojawiają się informację o nowych ofertach pracy.

www.gugikkonferencja2015.pl