oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Forma płatności

Zakupy przez Internet wiążą się z płatnościami, najczęściej poprzez operatora płatności internetowych, który posiada umowy z bankami.

Na czym polega współpraca między operatorem i bankiem? Na tym, że dzięki niej klient może w sposób „płynny” zapłacić za zakupy online sklep, w którym robi zakupy poprzez operatora przekierowuje go do konkretnego banku a sam klient z tego tytułu nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Mimo iż ta forma płatności jest bardzo popularna i wygodna bardzo często wybieramy tradycyjną formę przelewu, ponieważ mamy wrażenie, że wówczas środki przekazywane będą szybciej na koncie sprzedawcy aczkolwiek tak nie jest operatorzy sprawnie przekazują najpierw informację o wpłacie należności następnie jej wartość.

Kolejną możliwością płatności jest ta dokonywana przy odbiorze, chociaż zwykle wysyłka obciążona jest wyższymi kosztami wybieramy tę formę, ponieważ mamy przekonanie, że jeszcze w momencie dostarczenia zakupu możemy go dokładnie sprawdzić no i zapłacić gotówką, jeśli mamy uprzedzenia dotyczące płatności online.