oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Farby

Ostatnim z etapem budowy domu jest malowanie jego pomieszczeń i kładzenie podłóg. To jeden z przyjemnych momentów. Szczególnie wybór kolorów do poszczególnych pokoi przynosi wiele radości i dylematów. Malowanie przeprowadza się raz na kilka lat i nie można popełnić błędu przy ostatecznej decyzji dotyczącej kolorystyki. Ponieważ w otoczeniu wybranej barwy spędzimy wiele chwil.

Dlatego wbrew pozorom materiał budowlany w postaci farby nie jest błahostką. Od wyboru koloru po odpowiednie, estetyczne pokrycie ścian to proces wymagający precyzji, doświadczenia i wiedzy.

Jak malować?

Poniżej przedstawiamy schemat prac malarskich, do którego warto się zastosować podejmując pierwszy raz zadanie samodzielnego pomalowania ścian.

 • Po pierwsze, wybierz odpowiadający Twoim upodobaniom, trendom oraz specyfice pomieszczenia kolor. Kup również pędzel, wałek i folie ochronne.

  Wypróbuj zarówno malowanie za pomocą klasycznego wałka jak i pędzla. Ponieważ dzięki temu, sprawdzisz czym maluje się wygodniej.

 • Po drugie, zadbaj by w pomieszczeniu nie było ani zbyt gorąco, ani zbyt wilgotno. Obie te skrajności bardzo negatywnie wpływają na efekt końcowy.
 • Po trzecie, przygotuj pomieszczenie.

  Wystaw przeszkadzające w pracy malarskiej meble i nałóż na podłogę folie ochronną. Lepiej by pokrywała ona wszystkie przedmioty i powierzchnie, które nie mają zostać pokryte farbą. Uważaj na okna, lepiej przy pierwszym malowaniu również okryć je warstwami folii. Nie jest to drogi zabieg – zapobiegnie to znacznie większym wydatkom i wysiłkowi.

 • Po czwarte, kiedy otworzysz wiaderko lub puszkę farby wymieszaj ją dokładnie przed nałożeniem.

 • Po piąte, użyj szerokiej taśmy malarskiej by oddzielić powierzchnie ścian od sufitu. Dzięki temu zabiegowi zabezpieczysz się przed powstaniem niechlujnych zabrudzeń na pasku stanowiącym rozgraniczenie tych dwóch powierzchni.
 • Po szóste, malowanie zaczynaj od ścian znajdujących się przy oknie. Dobre oświetlenie natychmiast pozwala na wyłapanie smug i nierówności.
 • Po siódme, po pomalowaniu wywietrz dokładnie pomieszczenie.

.

https://styrocraft.pl/opakowania-styropianowe/