oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Obecnie w całej Polsce działa wiele fundacji, które niosą pomoc skrzywdzonym i porzuconym kotom. Niestety, liczba bezdomnych zwierząt wciąż jest bardzo duża, co wynika głównie z ludzkiej nieświadomości, a czasem także nieodpowiedzialności.

Żyjące na ulicach koty często okazują się być oswojone, a ich stan zdrowotny potwierdza, że nie radzą sobie w takich warunkach. To właśnie dla nich często potrzebne są tak zwane domy tymczasowe.

Dom tymczasowy jest miejscem, w którym często chore lub nieudomowione zwierzę po przejściach, odzyskuje sprawność psychiczną i fizyczną. By prowadzić taki dom, nie trzeba wydawać własnych pieniędzy na opiekę weterynaryjną i wyżywienie.

Koszty pokrywane są ze środków zebranych przez fundację, która zabrała pod swoje skrzydła zwierzaka. Dom tymczasowy może stworzyć każdy, kto tylko zechce poświęcić odrobinę miejsca i czasu we własnym domu.

Biorąc pod swój dach podopiecznego fundacji, często trzeba liczyć się z koniecznością podpisania umowy wolontariackiej oraz z założeniem zabezpieczeń na okna i balkon, po to, by kot nie mógł wypaść. Prowadzenie domu tymczasowego jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na utrzymanie własnego zwierzaka.

Trzeba również liczyć się z tym, że po pewnym czasie kot zostanie w końcu wyadoptowany, jednak satysfakcja z pomocy na pewno jest tego warta.    .