oik-radocza

Właściwa praca jest ważna

Bardzo wielu ludzi, w tym również studentów, podejmuje się pracy na zlecenia. Jest to dla nich wygodniejsze, ponieważ nie muszą wyrabiać określonej ilości godzin oraz odbywać częstych wizyt w biurze. Z tego powodu młodzież, stawiająca dopiero pierwsze kroki na ścieżce swojej kariery zawodowej, chętnie decyduje się na zawód freelancera.

Freelancer, czyli po polsku „wolny strzelec” to osoba, która realizuje wiele zleceń i nie posiada stałej pracy na etat. Do działalności, prowadzonej w ten sposób, zalicza się chociażby copywriting, fotografia czrano biała lub klasyczna, programowanie, grafika komputerowa czy malarstwo. Zwykle specjaliści z tych dziedzin podpisują umowy o dzieło z różnymi klientami.

W profesji freelancera młodych ludzi pociąga przede wszystkim pewna niezależność czasowa oraz możliwość samodzielnego decydowania o sobie. W końcu to od ich decyzji zależy, którego zlecenia się podejmą, a które odrzucą. Studenci muszą się jednak liczyć z tym, że nikt nie będzie ich kontrolował na bieżąco, więc zostaną zmuszeni do samodzielnej organizacji pracy, by zdążyć z wykonaniem zlecenia na czas.

fotografia czarno biała www.antilles-foot.com