oik-radocza

Właściwa praca jest ważna
Co zrobić, gdy od miesięcy nie możesz znaleźć pracy?

Wielu młodych ludzi miesiącami tkwi na bezrobociu, nie mając pomysłu, jak poradzić sobie z tym problemem. Zdarza się, że szukanie pracy zajmuje zwłaszcza młodym osobom niespodziewanie dużo czasu. Zbyt długie przebywanie na bezrobociu może powodować frustrację i zniechęcenie, które tylko pogłębiają problem.

Jeśli wysłaliśmy setki aplikacji, ale nie dostaliśmy zbyt wielu odpowiedzi, być może naszym problemem jest niewłaściwie skonstruowane CV albo mało oryginalne listy motywacyjne. Pokażmy swoje dokumenty komuś znajomemu, poradźmy się doradcy zawodowego lub skorzystajmy z usług specjalisty – na rynku działa wiele firm, które zajmują się przygotowywaniem profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Jeśli dostajemy zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne, ale wszystkie kończą się naszą porażką, może tutaj popełniamy błąd – ubieramy się niewłaściwie, zachowujemy się zbyt sztywno lub brakuje nam pewności siebie.

Z problemem zbyt długiego przebywania na bezrobociu może nam pomóc się uporać doradca zawodowy lub agencja pośrednictwa pracy.

www.dolnepowisle.pl